Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
35 postów 856 komentarzy

Prorocza zapowiedź naszego odkupienia przez Mesjasza.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cytuję wersy Biblijne sprzed 2700 lat zapowiadające odkupienie naszych grzechów przez Jezusa Chrystusa.

(1) Któż uwierzy temu, cośmy usłyszeli? na kimże się ramię Pańskie objawiło?
(2) On wyrósł przed nami jak młode drzewo i jakby korzeń z wyschniętej ziemi. Nie miał On wdzięku ani też blasku, aby na Niego popatrzeć, ani wyglądu, by się nam podobał.
(3) Wzgardzony i odepchnięty przez ludzi, Mąż boleści, oswojony z cierpieniem, jak ktoś, przed kim się twarze zakrywa, wzgardzony tak, iż mieliśmy Go za nic.
(4) Lecz On się obarczył naszym cierpieniem, On dźwigał nasze boleści, a myśmy Go za skazańca uznali, chłostanego przez Boga i zdeptanego.
(5) Lecz On był przebity za nasze grzechy, zdruzgotany za nasze winy. Spadła Nań chłosta zbawienna dla nas, a w Jego ranach jest nasze zdrowie.
(6) Wszyscyśmy pobłądzili jak owce, każdy z nas się obrócił ku własnej drodze, a Pan zwalił na Niego winy nas wszystkich.
(7) Dręczono Go, lecz sam się dał gnębić, nawet nie otworzył ust swoich. Jak baranek na rzeź prowadzony, jak owca niema wobec strzygących ją, tak On nie otworzył ust swoich.
(8) Po udręce i sądzie został usunięty; a kto się przejmuje Jego losem? Tak! Zgładzono Go z krainy żyjących; za grzechy mego ludu został zbity na śmierć.
(9) Grób Mu wyznaczono między bezbożnymi, i w śmierci swej był [na równi] z bogaczem, chociaż nikomu nie wyrządził krzywdy i w Jego ustach kłamstwo nie postało.
(10) Spodobało się Panu zmiażdżyć Go cierpieniem. Jeśli On wyda swe życie na ofiarę za grzechy, ujrzy potomstwo, dni swe przedłuży, a wola Pańska spełni się przez Niego.
(11) Po udrękach swej duszy, ujrzy światło i nim się nasyci. Zacny mój Sługa usprawiedliwi wielu, ich nieprawości On sam dźwigać będzie.
(12) Dlatego w nagrodę przydzielę Mu tłumy, i posiądzie możnych jako zdobycz, za to, że Siebie na śmierć ofiarował i policzony został pomiędzy przestępców. A On poniósł grzechy wielu, i oręduje za przestępcami.
Księga Izajasza 53.

Powyższe prorocze słowa są wypowiedziane przez proroka Izajasza do Izraelitów i następnych pokoleń około VIII wieku przed narodzeniem Chrystusem.
Najprawdopodobniej nikt z ówczesnych włącznie z Izajaszem nie rozumiał tych słów.
Nawet Apostołowie do samej śmierci Jezusa nie rozumieli tego proroctwa, dopiero po śmierci Mesjasza stało się ono zrozumiałe dla tych co szukali i szukają prawdy.

KOMENTARZE

 • @
  Najstarszą Księgę Izajasza odnaleziono w Kumran.

  „Jest to rękopis spisany na pergaminie pochodzący z około 125 roku p.n.e., co sprawia, że jest to również jeden z najstarszych rękopisów z Qumran[b]. ”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/1QIsaa
 • @ALL
  JAKUB (IZRAEL) PRZEPOWIADA PRZYSZŁOŚĆ SWOJEMU SYNOWI JUDZIE!

  Proroctwo sprzed paru tysięcy lat na temat Bożego Syna!

  https://m.neon24.pl/177c1d7abd4b8adc1c2d2114263f6738,13,0.png"(8) Juda - ciebie będą sławić bracia twoi, ręka twoja będzie na karku wrogów twoich, tobie kłaniać się będą synowie ojca twego.  (9) Szczenię lwie, JUDA; synu mój, z łupu, synu mój, się podniosłeś; czai się jak lew i jak lwica, któż go spłoszy? (10) NIE ODDALI SIĘ BERŁO OD JUDY ani buława od nóg jego, AŻ PRZYJDZIE WŁADCA JEGO, I JEMU BĘDĄ POSŁUSZNE NARODY.

  (11) UWIĄŻE OŚLĘ U KRZEWU WINNEGO, a młode swojej oślicy u szlachetnej latorośli winnej; WYPIERZE W WINIE SZATĘ SWĄ, A W KRWI WINOGRON PŁASZCZ SWÓJ. (12) Pociemnieją oczy jego od wina, a zęby jego zbieleją od mleka".

  Księga Rodzaju 49/8-12 Biblia Warszawska

  https://www.biblia.info.pl/biblia.html


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @ Autor
  Jak widać i dorośli lubią bajki.
 • *****
  Przeczytaj sobie książkę
  Roberta Gravesa " Król Jezus "
  Poznasz historyczny kontekst tego
  proroctwa a konkretnie rolę mesjasza
  w nauce esseńczyków bo różne grupy
  żydów mieli i mają nadal różne
  oczekiwania

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930