Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
35 postów 856 komentarzy

Pascha!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pierwsza Pascha w życiu Mojżesza i ostatnia Pascha w życiu Chrystusa co je łączy?

(21) Mojżesz zwołał wszystkich starszych Izraela i rzekł do nich: Odłączcie i weźcie baranka dla waszych rodzin i zabijcie jako paschę.
(22) Weźcie gałązkę hizopu i zanurzcie ją we krwi, która jest w naczyniu, i krwią z naczynia skropcie próg i oba odrzwia. Aż do rana nie powinien nikt z was wychodzić przed drzwi swego domu.
(23) A gdy Pan będzie przechodził, aby porazić Egipcjan, a zobaczy krew na progu i na odrzwiach, to ominie Pan takie drzwi i nie pozwoli Niszczycielowi wejść do tych domów, aby was zabijał.
(24) Przestrzegajcie tego przykazania jako prawa na wieki ważnego dla ciebie i dla twych dzieci!
(25) Gdy zaś wejdziecie do ziemi, którą da wam Pan, jak obiecał, przestrzegajcie tego obyczaju.
(26) Gdy się was zapytają dzieci: cóż to za święty zwyczaj? -
(27) tak im odpowiecie: To jest ofiara Paschy na cześć Pana, który w Egipcie ominął domy Izraelitów. Poraził Egipcjan, a domy nasze ocalił. Lud wtedy ukląkł i oddał pokłon.
(28) Izraelici poszli i wypełnili przepis. Jak nakazał Pan Mojżeszowi i Aaronowi, tak uczynili.
(29) O północy Pan pozabijał wszystko pierworodne Egiptu: od pierworodnego syna faraona, który siedzi na swym tronie, aż do pierworodnego tego, który był zamknięty w więzieniu, a także wszelkie pierworodne z bydła.
Księga Wyjścia 12.

W zacytowanej Księdze Wyjścia 12 - jest pokazane ustanowienie przez Pana Boga Paschy w chwilę przed opuszczeniem Egiptu przez Izraelitów po czterystu trzydziestu latach niewoli.
Pan Bóg wyprowadzał Izraelitów do ziemi obiecanej ich praojcom.
Żeby w domostwie Izraelskim nie zginął żaden pierworodny to musieli oni skropić swój próg i odrzwia swoich domów - KRWIĄ BARANKA BEZ SKAZY.

Następnie jakieś +- 1400 lat po tym wydarzeniu mamy w E Matusza 26 opisaną inną Paschę której uczestnikami są Chrystus i Apostołowie.
Od 26 wersu jest opisane jak Jezus Chrystus składa Siebie jako BARANKA OFIARNEGO ZA GRZECHY wszystkich ludzi na świecie.

Jest tylko jedna bardzo ważna sprawa – jak starodawny Izraelita musiał pokropić próg i odrzwia swojego domostwa krwią baranka ofiarnego żeby nikt nie zginął w jego domostwie, tak samo i współczesny człowiek musi to zrobić jeżeli chce mieć życie wieczne czyli nie zginąć.
Krwią baranka ofiarnego jest współcześnie wiara w Śmierć i Zmartwychwstanie za nasze grzechy Mesjasza oraz przestrzeganie Bożych przykazań.
W ten sposób Pan Bóg zawiera przymierze z każdym człowiekiem na ziemi jeżeli tylko taki człowiek zechce należeć do Królestwa Bożego i podporządkuję się Prawu Bożemu.

 
(17) W pierwszy dzień Przaśników przystąpili do Jezusa uczniowie i zapytali Go: Gdzie chcesz, żebyśmy Ci przygotowali Paschę do spożycia?
(18) On odrzekł: Idźcie do miasta, do znanego nam człowieka, i powiedzcie mu: Nauczyciel mówi: Czas mój jest bliski; u ciebie chcę urządzić Paschę z moimi uczniami.
(19) Uczniowie uczynili tak, jak im polecił Jezus, i przygotowali Paschę.
(20) Z nastaniem wieczoru zajął miejsce u stołu razem z dwunastu .
(21) A gdy jedli, rzekł: Zaprawdę, powiadam wam: jeden z was mnie zdradzi.
(22) Bardzo tym zasmuceni zaczęli pytać jeden przez drugiego: Chyba nie ja, Panie?
(23) On zaś odpowiedział: Ten, który ze Mną rękę zanurza w misie, on Mnie zdradzi.
(24) Wprawdzie Syn Człowieczy odchodzi, jak o Nim jest napisane, lecz biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany. Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie narodził.
(25) Wtedy Judasz, który Go miał zdradzić, rzekł: Czy nie ja, Rabbi? Odpowiedział mu: Tak jest, ty.
(26) A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje.
(27) Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy,
(28) bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów.
E Mateusza 26.

(28) Działo się to w Betanii, po drugiej stronie Jordanu, gdzie Jan udzielał chrztu.
(29) Nazajutrz zobaczył Jezusa, nadchodzącego ku niemu, i rzekł: Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata.
E Jana 1.

(5) i od Jezusa Chrystusa, Świadka Wiernego, Pierworodnego umarłych i Władcy królów ziemi. Temu, który nas miłuje i który przez swą krew uwolnił nas od naszych grzechów,
Apokalipsa 1.

(9) I taką nową pieśń śpiewają: Godzien jesteś wziąć księgę i jej pieczęcie otworzyć, bo zostałeś zabity i nabyłeś Bogu krwią twoją [ludzi] z każdego pokolenia, języka, ludu i narodu,
Apokalipsa 5.

(14) I powiedziałem do niego: Panie, ty wiesz. I rzekł do mnie: To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty, i w krwi Baranka je wybielili.
Apokalipsa 7.

KOMENTARZE

 • Bierzcie i jedźcie to jest Ciało moje
  ” Krwią baranka ofiarnego jest współcześnie wiara w Śmierć i Zmartwychwstanie za nasze grzechy Mesjasza oraz przestrzeganie Bożych przykazań"

  Ja bym jeszcze dodał: spożywanie Ciała i picie Krwi naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.
 • Slapku i Jest
  Skoro wy tak dobrze wszystko wiecie, to wyluzcie wlasnymi slowami kawe na lawe, zamiast jak Keren ukrywac sie za slowami z Biblii.
 • @Bara-bar 00:14:17
  Słowa Pisma Świętego mówią same za siebie, czasami potrzeba tylko niewielkiego komentarza. Im mniej słów od siebie tym lepiej.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930