Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
35 postów 856 komentarzy

Jezus Chrystus może oczyścić każdego z wszelkiego grzechu!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po ukrzyżowaniu Chrystusa każdy człowiek na ziemi ma możliwość dostąpić zbawienia.

(7) Jeśli zaś chodzimy w światłości, jak On sam jest w światłości, społeczność mamy z sobą, i krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu.
(8) Jeśli mówimy, że grzechu nie mamy, sami siebie zwodzimy, i prawdy w nas nie ma.
(9) Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości.
(10) Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy, kłamcę z niego robimy i nie ma w nas Słowa jego.
1 List Jana 1.

(1) Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy.
(2) On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata.
(12) Piszę wam, dzieci, gdyż odpuszczone są wam grzechy dla imienia jego.
1 List Jana 2.

(10) Na tym polega miłość, że nie myśmy umiłowali Boga, lecz że On nas umiłował i posłał Syna swego jako ubłaganie za grzechy nasze.
1 List Jana 3.

Pan Bóg daje ludziom możliwość wejścia do Królestwa Bożego, tylko żeby to mogło nastąpić to najpierw muszą być anulowane grzech takiego człowieka – ponieważ nic grzesznego nie wejdzie do Królestwa Bożego.
Sam człowiek nie jest w stanie zmazać własnych grzechów, dlatego Bóg Ojciec dał własnego Syna Jezusa Chrystusa jako okup za nasze grzech.
Każdy człowiek na świecie który uwierzy, że Jezus jest okupem za jego grzech i zacznie przestrzegać Bożych Przykazań to będzie miał prawo wejść do Królestwa Bożego.
Zbawienia nie będzie przez samą przynależność do jakiegokolwiek kościoła gdyż każdy będzie rozliczany indywidualnie z wiary i uczynków.
Proszę nie dać się oszukać/uśpić Kościołom które twierdzą, że mają prawo odpuszczać grzechy – grzech może odpuścić tylko Pan Bóg albo wiara, że Jezus Chrystus jest okupem za grzech.
Tylko osobista wiara w to, że Chrystus jest okupem za grzech gładzi wszelkie grzechy i prowadzi do zbawienia.
 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Po ukrzyżowaniu Chrystusa każdy człowiek na ziemi ma możliwość dostąpić zbawienia."

  Jeśli wcześniej, przed ukrzyżowaniem rabina Jezusa, nie było takiej możliwości, tzn., że i boga nie było - taki z tego wniosek płynie (?).

  No i to "zbawienie" ma nastąpić poza doczesnym życiem - to ja Pana spytam, czy przyjąłby Pan czek tylko na wiarę, bez pokrycia?
  ________________________

  Zbawienie – samorealizacja ludzkości – nie ma wiecznej natury. Nie przyniesie ono człowiekowi żadnego cielesnego zmartwychwstania. Naiwną wiarę w życie wieczne, w zmartwychwstanie, czy cielesny powrót Zbawiciela na Ziemię, należy rozważać wyłącznie symbolicznie.
  https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/141113,13-lucyferycznych-tez-karola-wojtyly-z-lat-1969-79
 • ***
  "Proszę nie dać się oszukać/uśpić Kościołom które twierdzą, że mają prawo odpuszczać grzechy – grzech może odpuścić tylko Pan Bóg albo wiara, że Jezus Chrystus jest okupem za grzech. "

  No cóż, w takim razie Chrystus okłamał Apostołów, kiedy powiedział do nich te słowa:

  «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane». (J 20,22-23)


  Przy okazji zaś powiedz mi, proszę, w którym miejscu Pisma Świętego znajdę naukę, iż "grzech może odpuścić (...) wiara, że Jezus Chrystus jest okupem za grzech"?
 • @Rzeczpospolita 14:04:57
  „No i to "zbawienie" ma nastąpić poza doczesnym życiem - to ja Pana spytam, czy przyjąłby Pan czek tylko na wiarę, bez pokrycia? ”

  Jeżeli czek byłby od Pana Boga to przyjąłbym w ciemno taki czek - ponieważ ja wiem, że każdy czek wystawiony przez Pana Boga ma pokrycie.
  Ja wiarą w Boga robię inwestycje w swoja przyszłość, nic nie tracę a mogę zyskać nieśmiertelność - nie ma w wszechświecie lepszej inwestycji!
 • @Yarpen Zirgin 15:11:20
  // No cóż, w takim razie Chrystus okłamał Apostołów, kiedy powiedział do nich te słowa:

  «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane». (J 20,22-23) //

  Apostołowie sami z siebie nie mieli praw odpuszczać grzechów, dopiero jak dostali Ducha Bożego to Pan Bóg pozwolił im na odpuszczanie grzechów.
  Wniosek – to Pan Bóg zadecydował, że mogą odpuszczać grzech a nie oni samowolnie.
  Po śmierci Apostołów nikt nie dostał takiego prawa od Pana Boga żeby odpuszczać grzech!
  Teraz jak chcesz mieć odpuszczone grzech to musisz uwierzyć w ofiarę Mesjasza.

  // Przy okazji zaś powiedz mi, proszę, w którym miejscu Pisma Świętego znajdę naukę, iż "grzech może odpuścić (...) wiara, że Jezus Chrystus jest okupem za grzech"? //

  Zadziwiasz mnie, naprawdę mnie zadziwiasz tyle lat te sprawy były wałkowane a Ty nic nie rozumiesz?
  Czy nie wiesz, że Mesjasz jest Barankiem który gładzi grzechy świata?
  Jak On będzie mógł zgładzić Twoje grzech jak Ty w niego nie wierzysz?
  W tym samym rozdziale co zacytowałeś jest taki wers na końcu:

  (31) Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc mieli życie w imię Jego.
 • @slapek 19:47:50
  "Po śmierci Apostołów nikt nie dostał takiego prawa od Pana Boga żeby odpuszczać grzech!"

  Tak do końca nie jest. Po śmierci Judasza wybrano Macieja w jego miejsce, zatem można z tego wnioskować, że byli następcy apostołów i na to powołuje się właśnie Kościół Katolicki.

  Dz 1, 15-20 "Wtedy Piotr w obecności braci, a zebrało się razem około stu dwudziestu osób, tak przemówił: «Bracia, musiało wypełnić się słowo Pisma, które Duch Święty zapowiedział przez usta Dawida o Judaszu. On to wskazał drogę tym, którzy pojmali Jezusa, bo on zaliczał się do nas i miał udział w naszym posługiwaniu. Za pieniądze, niegodziwie zdobyte, nabył ziemię i spadłszy głową na dół, pękł na pół i wypłynęły wszystkie jego wnętrzności. Rozniosło się to wśród wszystkich mieszkańców Jerozolimy, tak że nazwano ową rolę w ich języku Hakeldamach, to znaczy: Pole Krwi. Napisano bowiem w Księdze Psalmów:
  Niech opustoszeje dom jego
  i niech nikt w nim nie mieszka!
  A urząd jego niech inny obejmie!"
 • @slapek 19:47:50
  "Zadziwiasz mnie, naprawdę mnie zadziwiasz tyle lat te sprawy były wałkowane a Ty nic nie rozumiesz?
  Czy nie wiesz, że Mesjasz jest Barankiem który gładzi grzechy świata?
  Jak On będzie mógł zgładzić Twoje grzech jak Ty w niego nie wierzysz?
  W tym samym rozdziale co zacytowałeś jest taki wers na końcu:

  (31) Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc mieli życie w imię Jego."

  Nie ma tu stwierdzenia, że "grzech może odpuścić (...) wiara, że Jezus Chrystus jest okupem za grzech", więc poproszę o kolejny fragment, ale tym razem taki, w którym rzeczywiście tę naukę zapisano.


  Aha... Władzę odpuszczania grzechów Apostołowie przekazali biskupom i prezbiterom. Skorzystali w tym celu z tego, co dostali od Chrystusa: Władzy związywania i rozwiązywania. Chyba bowiem nie sądzisz, że Bóg tylko na czas życia Apostołów dał ludziom możliwość uzyskania odpuszczenia grzechów?
 • @Jest
  NIE OŚMIESZAJ SIĘ !

  Napisałeś:

  //Tak do końca nie jest. Po śmierci Judasza wybrano Macieja w jego miejsce, zatem można z tego wnioskować, że byli następcy apostołów i na to powołuje się właśnie Kościół Katolicki.//

  Nie Macieja a Pawła a kościół katolicki ma tyle wspólnego z apostołami co scyzoryk z końskim zaprzęgiem, nie pisz bredni!

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @60grzegorz 23:12:13
  Wychodzi twoja nieznajomość Pisma: Dz 1, 23-26 " Postawiono dwóch: Józefa, zwanego Barsabą, z przydomkiem Justus, i Macieja. 24 I tak się pomodlili: Ty, Panie, znasz serca wszystkich, wskaż z tych dwóch jednego, którego wybrałeś, 25 by zajął miejsce w tym posługiwaniu i w apostolstwie, któremu sprzeniewierzył się Judasz, aby pójść swoją drogą. 26 I dali im losy, a los padł na Macieja. I został dołączony do jedenastu apostołów."
 • @Jest
  PAN JEZUS WYBRAŁ PAWŁA A CZŁOWIEK WYBRAŁ MACIEJA. PYTANIE BRZMI: JEST DWUNASTU CZY TRZYNASTU APOSTOŁÓW?

  "14 A mur Miasta ma DWANAŚCIE warstw fundamentu,
  a na nich dwanaście imion DWUNASTU Apostołów Baranka".

  Apokalipsa 21/14


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 09:50:08
  A św. Piotr i reszta Apostołów to była banda durni, bo postąpili zgodnie z Prawem Mojżeszowym w kwestii wyboru następcy Judasza. :D
 • @57KerenOr 09:50:08
  "PAN JEZUS WYBRAŁ PAWŁA A CZŁOWIEK WYBRAŁ MACIEJA. PYTANIE BRZMI: JEST DWUNASTU CZY TRZYNASTU APOSTOŁÓW?"

  Zaraz, zaraz a gdzie w Piśmie Pan Jezus powiedział, że Paweł został apostołem?
 • @Yarpen Zirgin 21:36:51
  Powtórzę raz jeszcze.
  Zadziwiasz mnie, naprawdę mnie zadziwiasz tyle lat te sprawy były wałkowane a Ty nic nie rozumiesz?
  Czy nie wiesz, że Mesjasz jest Barankiem który gładzi grzechy świata?
  Jak On będzie mógł zgładzić Twoje grzech jak Ty w niego nie wierzysz?
  +
  Skoro nie wierzysz w Chrystusa to i nie akceptujesz Jego ofiary za Twoje grzechy - dalsze konsekwencje Twojej niewiary to:

  1). Żyjesz w ustawicznym grzechu ponieważ krew Chrystusa Ciebie nie oczyszcza.
  2). Nie będziesz mógł zostać ochrzczony Duchem Świętym.
  3). Duch Święty nie ma dostępu do Ciebie z powodu Twoich grzechów i jesteś pozbawiony ochrony Bożej co ułatwia dostęp do twojej osoby szatanowi który nakłania Ciebie do popełniania nowych grzechów i w ten sposób koło się zamyka.
  4). Wiara w Chrystusa powstrzymuję od świadomego grzeszenia.
  5). Duch Boży nie uczy Ciebie prawdy – nie poznajesz prawdy.
  Nie znasz prawdy to jesteś w niewoli grzechu – „Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli.”

  (16) Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze -
  (17) Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie.

  (26) A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.
  Jana 14.

  Powyższy cytat zaświadcz, że Duch Święty, Pocieszyciel, Duch Prawdy przychodzi w imieniu Jezusa Chrystusa.
  Niema tu mowy o żadnym innym imieniu tylko – Jezus Chrystus.
  Od pierwszych chrześcijan do współczesnych chrześcijan wszyscy którzy wierzyli w Chrystusa mieli „dostęp” do Ducha Świętego.
 • @slapek 09:58:08
  Wiesz co teraz widzę? Że z lepszym uporem próbujesz odwrócić uwagę od faktu, że w Piśmie Świętym nie ma nauczania, iż "grzech może odpuścić (...) wiara, że Jezus Chrystus jest okupem za grzech", przez co to jest TWOJA autorska nauka na ten temat.
 • @Jest 20:38:39
  „Tak do końca nie jest. Po śmierci Judasza wybrano Macieja w jego miejsce, zatem można z tego wnioskować, że byli następcy apostołów i na to powołuje się właśnie Kościół Katolicki. ”

  Apostołów było zawsze tylko 12.
  Po ich śmierci nie można już nazywać kogoś Apostołem – ponieważ to wprowadza zamęt.
  Apostołami należy nazywać tylko tych Biblijnych Apostołów i nikogo więcej.
  Takie jest moje zdanie w tej sprawie.
  Czy Maciej miał prawo odpuszczać grzechy?
  Ja tego nie wiem.
 • @Jest
  A W KTÓRYM MIEJSCU JEST NAPISANE, ŻE ZAMIAST JUDASZA PAN JEZUS WYBRAŁ OSOBIŚCIE MACIEJA?

  Równie dobrze mógłbym zadać pytanie:

  Zaraz, zaraz a gdzie w Piśmie Pan Jezus powiedział OSOBIŚCIE, że Maciej został apostołem?

  Zatem moje pytanie jest aktualne:

  PAN JEZUS WYBRAŁ PAWŁA A CZŁOWIEK WYBRAŁ MACIEJA. PYTANIE BRZMI: JEST DWUNASTU CZY TRZYNASTU APOSTOŁÓW?


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @Yarpen Zirgin
  ZACZYNASZ SIĘ DENERWOWAĆ a to wyklucza tymczasem dalszą rozmowę z Tobą!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 10:09:05
  Po pierwsze Pan Jezus powiedział tak o Pawle: Dz 9, 15 " «Idź - odpowiedział mu Pan - bo wybrałem sobie tego człowieka za narzędzie. On zaniesie imię moje do pogan i królów, i do synów Izraela." Paweł to narzędzie Chrystusa, a nie apostoł.

  Macieja wybrał Piotr, który stał na czele Kościoła - na ziemi po wniebowstąpieniu Chrystusa, który założył sam Chrystus : Mt 16, 17-18 "Na to Jezus mu rzekł: «Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą"

  Dalej Pan Jezus dał Apostołom możliwość decydowania o Kościele tu na ziemi: Mt 16, 19 " I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie»."
 • @slapek 10:07:38
  Skoro pierwszy Kościół wybrał Macieja, a miał do tego pełne prawo: Mt 16, 19 " I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie»." I tak jak jest w cytacie Dz 1, 26 " I dali im losy, a los padł na Macieja. I został dołączony do jedenastu apostołów." to Macieja wręcz trzeba nazywać Apostołem.
 • @Jest 10:24:41
  Małe nieporozumienie.
  Ja również uważam, że Maciej był następcą po Judaszu i jak najbardziej się z Tobą zgadzam że Paweł był tylko „narzędziem” natomiast Apostołem nie miał prawa zostać ponieważ nie był świadkiem nauczania Chrystusa od pierwszego do ostatniego dnia pobytu Mesjasza na ziemi.
 • @Yarpen Zirgin 10:03:47
  Jeśli wierzymy w ofiarę-okup Pana Jezusa na krzyżu, to konsekwencją jest wiara w to, że Pan Jezus jest Chrystusem, czyli Zbawicielem i ma moc odpuszczać grzechy .

  Zaś jeśli wierzymy w coś innego, to przeczytaj 1 List Jana ;

  2:22
  Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna.
  2:23
  Każdy, kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca.  Ten kto nie wierzy, że Pan Jezus jest Chrystusem, prezentuje naukę Anty-Chrystusową, czyli jest .... i służy przeciwnikowi Jezusa Chrystusa .

  A kto Yarpen według Ciebie jest przeciwnikiem Bożego Syna ??
 • @57KerenOr 10:11:48
  I jak zwykle ucieczka z rozmowy pod byle pretekstem, kiedy musiałbyś przyznać, że Apostołowie jednak wiedzieli co robią, gdy zabrali się za wybieranie następcy Judasza. :D
 • @Yarpen Zirgin 11:57:22
  To jest moja reakcja na to, co napisałeś do Slapka, a napisałeś, że

  // Wiesz co teraz widzę? Że z lepszym uporem próbujesz odwrócić uwagę od faktu, że w Piśmie Świętym nie ma nauczania, iż "grzech może odpuścić (...) wiara, że Jezus Chrystus jest okupem za grzech", przez co to jest TWOJA autorska nauka na ten temat. //
 • @Adamus... 12:09:34
  A może tak zerkniesz do nagłówka mojego komentarza i sprawdzisz, do kogo był skierowany?
 • @Yarpen Zirgin 12:11:19
  Oczywiście ,masz rację . Sorry !
 • @Adamus... 11:49:01
  A teraz ad Twój właściwy komentarz:

  Nie na temat.
 • @Jest
  PAWEŁ APOSTOŁ Chrystusa Jezusa!

  Napisałeś:

  "Po pierwsze Pan Jezus powiedział tak o Pawle: Dz 9, 15 " «Idź - odpowiedział mu Pan - bo wybrałem sobie tego człowieka za narzędzie. On zaniesie imię moje do pogan i królów, i do synów Izraela." Paweł to narzędzie Chrystusa, a nie apostoł".
  ___

  Może przeoczyłem coś z Twojej wypowiedzi ale Ty raczej nie wierzysz w to co powiedział Paweł o swoim apostolstwie.

  Zatem przypomnę:

  "(1) Paweł, sługa Jezusa Chrystusa, powołany na APOSTOŁA, wyznaczony do zwiastowania ewangelii Bożej...".

  List do Rzymian 1/1

  *

  "(1) Paweł, powołany z woli Bożej na APOSTOŁA Chrystusa Jezusa, i Sostenes, brat..".

  1 List do Koryntian 1/1

  *

  "(1) Paweł, z woli Bożej APOSTOŁ Chrystusa Jezusa, i Tymoteusz, brat...".

  2 List do Koryntian 1/1

  *

  "(1) Paweł, APOSTOŁ NIE OD LUDZI ani przez człowieka, lecz przez Jezusa Chrystusa i Boga Ojca, który go wzbudził z martwych...".

  List do Galatów 1/1

  *

  "(1) Paweł, z woli Bożej APOSTOŁ Chrystusa Jezusa, do świętych w Efezie i wierzących w Chrystusa Jezusa...".

  List do Efezjan 1/1

  *

  "(1) Paweł, z woli Bożej APOSTOŁ Chrystusa Jezusa, i Tymoteusz, brat...".

  List do Kolosan 1/1

  *

  "(1) Paweł, APOSTOŁ Chrystusa Jezusa z rozkazu Boga, Zbawiciela naszego, i Chrystusa Jezusa, nadziei naszej...".

  1 List do Tymoteusza 1/1

  *

  "(1) Paweł, APOSTOŁ Chrystusa Jezusa z woli Boga, według obietnicy żywota, który jest w Chrystusie Jezusie...".

  2 List do Tymoteusza 1/1


  Cytaty: Biblia Warszawska

  *

  Wniosek: Zatem jeżeli mam do wyboru zrozumienie Pawłowego posłannictwa to wybieram Apostolstwo o którym on pisze. Wybieram słowa Piotra, który chwali Apostoła Pawła a przede wszystkim wybieram Decyzję Syna Boga Ojca.

  No i pozostaje jeszcze jedno pytanko: Dlaczego żaden Apostoł nie nadmienia w swoich Listach, że po Basenie Morza Śródziemnego buszuje oszust Paweł?
  Odpowiedź jest prosta: Ponieważ Paweł nie był oszustem a oszustami (niestety) są ci, którzy podważają jego Apostolstwo, o którym zadecydował Pan Jezus.

  Ps

  Podałeś fragment z Nowego Przymierza z Ew. wg Mateusza 16/ 17, 18

  Otóż to tłumaczenie katolickie jest zafałszowane. Za wyrazem Piotr nie powinno być przypisu: „Czyli Skała”.

  Napisałeś jeszcze: „Macieja wybrał Piotr, który stał na czele Kościoła...". No to powinieneś się zastanowić nad tym czy Macieja wybrał Piotr czy Duch Boży?

  No i jeszcze jedna ciekawostka: Jeżeli Łukasz, autor Dziejów Apostolskich jest oszustem sprzyjającym Pawłowi i pomagający mu w oszustwie wszech czasów, to skąd wiadomo, że w ogóle wybrano Macieja? No bo jeżeli chwalenie Pawła i opisanie jego wyboru jest kłamstwem to i wybór Macieja jest oszustwem i ostatnie słowa Zbawiciela również nie są prawdziwe. Zresztą, może całe Dzieje to jeden wielki kamuflaż?

  Dlaczego przeciwnicy Pawła i Łukasza wybierają z Dziejów jedne fakty a odrzucają inne?

  Lub inaczej: Jeżeli Łukasz kłamał w Dziejach Apostolskich, to może dobrze byłoby wyrzucić również Ewangelię wg Łukasza bo zapewne opisy tam się znajdujące są również oszustwem?

  Zatem wyrzućmy: Dzieje Apostolskie, Ewangelię według Łukasza oraz 13 Listów Pawła. Tak! To iście demoniczny pomysł, jednak w niektórych umysłach może już się ów pomysł rodzi!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 13:28:42
  "Otóż to tłumaczenie katolickie jest zafałszowane. Za wyrazem Piotr nie powinno być przypisu: „Czyli Skała”."

  Tłumaczenie jest prawidłowe, a dodatek w nawiasie kwadratowym pozwala na zrozumienie tekstu zgodnie z intencją Chrystusa.
 • @57KerenOr 13:28:42
  A kto napisał, że święty Paweł jest oszustem? Na pewno nie ja. Napisałem tylko, że Pan Jezus nazwał Pawła "narzędziem" a nie apostołem. Ty natomiast napisałeś, że Pawła na apostoła wybrał Chrystus, tylko problem jest w tym, że nie ma o tym ani słowa w Piśmie Świętym. Paweł jest też dla mnie apostołem, bo wierzę w to co napisał o sobie. Ty natomiast kurczowo trzymasz się tego, że apostołów jest 12 i wybrałeś Pawła, zamiast Macieja, co uważam za kardynalny błąd.
 • @slapek 19:07:11
  "Jeżeli czek byłby od Pana Boga to przyjąłbym w ciemno"

  Nie ma takiej możliwości. Ten czek (obietnicę "zbawienia") wystawiają tylko pośrednicy.
 • @57KerenOr 13:28:42
  Ostatnie słowa Chrystusa do Apostołów: J14,30 Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata9. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. 31 Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca, i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał. Wstańcie, idźmy stąd!

  A tak apropos: po nałożeniu bana, twoje lustrzane odbicie tj GrzegorzOr zadało niby mnie pytanie, mniej więcej takie: Gdzie Jezus nakazał modlić się do Ojca? Pytanie dość dziwne na kogoś kto aspiruje na ucznego w Piśmie. Możesz oświecić swojego pomocnika, choćby co do nałożenia bana na mnie, jako komentatora. Niech chłop poszuka w Biblii, przecież to jedno z lepiej znanych wydarzeń gdy Chrystus dyktuje słowa modlitwy do Ojca dla swoich uczniów.
 • @Yarpen Zirgin
  DODATEK W NAWIASIE SUGERUJE CZYTELNIKOWI, ŻE CHODZI O APOSTOŁA PIOTRA A BRAK TEGO DODATKU BARDZO ŁADNIE KIERUJE CZŁOWIEKA DO PANA JEZUSA.

  Napisałem:

  "Fragment z Nowego Przymierza z Ew. wg Mateusza 16/ 17, 18

  Otóż to tłumaczenie katolickie jest zafałszowane. Za wyrazem Piotr nie powinno być przypisu: „Czyli Skała”.

  Jesteście kłamcami Yarpen! Petros to nie skała lecz PETRA to skała!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 15:04:53
  Jesteś ignorantem, 57KerenOrze. W języku greckim imię męskie NIE MOŻE być w rodzaju żeńskim, więc autor tekstu nie mógł użyć słowa "petra" które jest dokładnym odpowiednikiem aramejskiego słowa "kefa" użytego przez Chrystusa jako nowe imię Szymona.
 • @57KerenOr 15:04:53
  Przekład interlinearny: http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/1/chapter/16/verse/18/param/1/version/TR
 • @57KerenOr 15:04:53
  "Otóż to tłumaczenie katolickie jest zafałszowane. Za wyrazem Piotr nie powinno być przypisu: „Czyli Skała”.

  Jesteście kłamcami Yarpen! Petros to nie skała lecz PETRA to skała!"

  Już się pomału przyzwyczajam, że my katolicy jesteśmy najgorszym złem tego świata. Boli tylko, że bracia, wydawać by się mogło, z tej samej wiary nas najbardziej zawsze obrzucą inwektywami, smutne.
 • @Jest 15:54:55
  Pomijając już ten nieszczęsny [dopisek] , to z całego toku Biblii nie wynika fakt, że społeczność ludzi wywołanych ma być zbudowana na skale, którą jest Piotr .

  Zanim powstał ten świat i ludzie na nim, Stwórca już wiedział kto będzie Kamieniem Węgielnym i Skałą dla ludzi wierzących .

  Prezentowanie takiej postawy i bronienie takich poglądów jakoby to Piotr był ową skałą, jest absolutnie wbrew nauce , to jest anty-Chrystusowe myślenie .
 • @Adamus... 16:11:02
  Kto jest głową Kościoła to każdy mam nadzieję wie - Chrystus. Piotr natomiast jako jedyny dostał klucze do królestwa niebieskiego i tu na ziemi miał do spełnienia bardzo ważną funkcję, którą jak my wierzymy przekazał swojemu następcy.
 • @Jest 16:17:29
  A kto jest następcą Piotra ? Co jest kluczem do Królestwa ?
 • @Adamus... 16:25:15
  Następcą jest ten, którego Piotr mianował. A klucz to klucz - coś co otwiera drzwi.
 • @Jest
  SAM MNIE WYSŁAŁEŚ DO INTERLINEARNEGO PRZEKŁADU:

  "A ja ci mówię: ty jesteś Piotr (Kamień)a, a na tej skale zbuduję moje zgromadzenie i bramy Hadesu nie przemogą go".

  Czyli nawet według tego tłumaczenia nie na KAMIENIU tylko na SKALE, tak jak wyżej zostało napisane.
  Zatem fragment nie dotyczy Piotra (kamień), tylko Pana Jezus Chrystusa, który jest SKAŁĄ!

  I dlatego Syn Boży nie mówi o Piotrze tylko o Sobie!

  Piotr wyznał Pana Jezusa "Tyś jest Chrystus Syn Boga Żywego" a na to Zbawiciel odpowiedział "A ja ci mówię: ty jesteś Piotr (Kamień), a na tej skale zbuduję moje zgromadzenie i bramy Hadesu nie przemogą go".

  Dlaczego Pan Jezus nie powiedział do Piotra "NA TOBIE zbuduję moje zgromadzenie", tylko powiedział NA TEJ SKALE? Ponieważ miał na uwadze nie Piotra tylko Tego, którego Piotr wyznał. A kogo wyznał? Ano właśnie wyznał Syna Bożego, Który jest Skałą.


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 16:48:41
  To cały czas nie zmienia faktu, że Pan Jezus uczynił tu na ziemi zwierzchnikiem swojego Kościoła Piotra. Widać to właśnie w pierwszym rozdziale Dziejów Apostolskich. Nie można tu Piotra umniejszać. Powtarzam raz jeszcze Piotr jako jedyny dostał klucze do królestwa niebieskiego.
 • @57KerenOr 16:48:41
  "Dlaczego Pan Jezus nie powiedział do Piotra "NA TOBIE zbuduję moje zgromadzenie", tylko powiedział NA TEJ SKALE? "

  Ponieważ wcześniej, ignorancie, powiedział do Pierwszego z Apostołów: "Ty jesteś Skała". :D
 • @Yarpen Zirgin
  JUŻ CI RAZ NAPISAŁEM: NIE DENERWUJ SIĘ...

  Po prostu nie masz racji...


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 17:15:15
  Nie obraź się ale wolę słuchać w tej kwestii Kościoła mojego, który ma tradycję wielowiekową, sam tez czytam Pismo Święte i wiem, że jestem we właściwym miejscu.
 • @Jest
  @Jest
  BISKUPOS!

  ADAMUS... ZADAŁA PYTANIE: "A kto jest następcą Piotra ? Co jest kluczem do Królestwa?".

  "JEST" ODPOWIEDZIAŁ: "Następcą jest ten, którego Piotr mianował. A klucz to klucz - coś co otwiera drzwi".

  ***

  Nie ma takiego określenia jak "następca Piotra". Przynajmniej nie ma tego określenia w sensie katolickiego rozumienia! Ani Piotr ani żaden z innych Apostołów nie ustanawiali swoich następców.

  Owe związywanie i rozwiązywanie nie dotyczy tylko i wyłącznie Piotra lecz... każdego ucznia i uczennicy Pana Jezusa. Po prostu w Ewangelii według Mateusza 16/19 słowa te padły do Piotra a w Ewangelii według Mateusza 18/18- 20 Pan Jezus skierował je do tych, którzy zebrani są w Jego Imię:

  "(18) Zaprawdę powiadam WAM: COKOLWIEK BYŚCIE ZWIĄZALI NA ZIEMI, BĘDZIE ZWIĄZANE I W NIEBIE; I COKOLWIEK BYŚCIE ROZWIĄZALI NA ZIEMI, BĘDZIE ROZWIĄZANE I W NIEBIE. 

  (19) Nadto powiadam wam, że jeśliby DWAJ Z WAS NA ZIEMI UZGODNILI SWE PROŚBY O JAKĄKOLWIEK RZECZ, otrzymają ją od Ojca mojego, który jest w niebie. (20) Albowiem gdzie są DWAJ LUB TRZEJ ZGROMADZENI W IMIĘ MOJE, tam jestem pośród nich". 

  Zatem "Jest", kluczy związania i rozwiązywania nie otrzymał tylko Piotr!

  "Jest" napisał: "Następcą jest ten, którego Piotr mianował".
  Nie! Biskupos jest ten, którego mianował Duch Boży!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @Jest
  TYLKO NIE ZAPOMNIJ O TYM, ŻE TWÓJ KOŚCIÓŁ PRZEZ WIELE STULECI MORDOWAŁ LUDZI!

  Ale nie to jest najgorsze... Wystąpienie przeciwko Nauce Pana Jezusa i Boga Ojca, jest najgorszym grzechem "Twojego Kościoła".

  Wolisz słuchać Twojego Kościoła? A ja myślałem, że wolałbyś przede wszystkim słuchać Pana Jezusa!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 17:16:35
  Ależ mam rację, ignorancie. Jesteś jedynie tak zapatrzony w to, co sobie w swojej ignorancji wymyśliłeś, że nie przyjmujesz do wiadomości niczego, co obala Twoje urojenia. W tym przypadku, ponieważ obala to Twoje przekonania, nie chcesz przyjąć do wiadomości, że w języku greckim imię męskie NIE MOŻE być zapisane rodzaju żeńskim, przez co autor tekstu Ewangelii NIE MÓGŁ użyć jako nowego imienia Pierwszego z Apostołów słowa "petra" w rodzaju żeńskim (grecki odpowiednik aramejskiego "kefa") i musiał wstawić słowo "petros" będące w rodzaju męskim. Dostrzeżenie tego faktu zmusiło by Cię do zrewidowania poglądów na temat sensu Mt 16,18 (musiałbyś przyjąć do wiadomości, że tam zapis jest "ty jesteś Skała i na tej skale zbuduję Kościół mój..." itd), a do tego nie jesteś zdolny, bo nie potrafisz przyznać się do błędu.
 • @57KerenOr 17:24:52
  "Ale nie to jest najgorsze... Wystąpienie przeciwko Nauce Pana Jezusa i Boga Ojca, jest najgorszym grzechem "Twojego Kościoła"."

  To TWÓJ grzech, a nie Kościoła. To TY ciągle dajesz świadectwo swojego odstępstwa od nauczania objawionego przez Boga, więc nie próbuj zwalać winy na Kościół.
 • @Yarpen Zirgin
  I tak jak na Ciebie to dużo napisałeś!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 17:24:52
  Wracamy do punktu wyjścia. Pan Jezus tu na ziemi założył swój Kościół. To że jednostki robiły i robią coś złego nie przekreśla całości. Wszędzie jest grzech i szatan, nawet do Kościoła się wdarł. Co nie zmienia faktu że każdy z nas musi żyć tak jak Chrystus vtego od nas chce. A w moim Kościele jest Chystus eucharystyczny i z Niego na pewno nie zrezygnuję.
 • @Yarpen Zirgin
  NO WIESZ, TO NIE JA MORDOWAŁEM LUDZI TYLKO TAKIE SZLACHETNE WYROKI WYDAWAŁ TWÓJ KOŚCIÓŁ, a dokładniej Twoi papieże i biskupi, WIĘC PRZESTAŃ UDAWAĆ! PO PROSTU NALEŻYSZ DO MORDERCZEJ ORGANIZACJI I TO WSZYSTKO...

  Jednak wystąpienie przeciwko Nauce Pana Jezusa i Boga Ojca jest czymś o wiele gorszym od spalenia setek kobiet na stosie... I TY dokładnie również to... robisz! Występujesz przeciwko Nauce Syna Bożego i Boga Ojca. Ale zdaje się, że już wielokrotnie Ci o tym pisałem.


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 17:37:45
  "Jednak wystąpienie przeciwko Nauce Pana Jezusa i Boga Ojca jest czymś o wiele gorszym od spalenia setek kobiet na stosie... I TY dokładnie również to... robisz!"

  Jak na razie nie udowodniłeś tej tezy.
 • @
  W temacie kto jest Skałą to warto zapoznać się z pieśnią Mojżesza powstałą +- 1500 lat przed narodzeniem Piotra.

  (1) Uważajcie, niebiosa, na to, co powiem, słów moich ust słuchaj, ziemio.
  (2) Nauka moja niech spływa jak deszcz, niech słowo me pada jak rosa, jak deszcz rzęsisty na zieleń, jak deszcz dobroczynny na trawę.
  (3) Gdyż głosić chcę imię Pana: uznajcie wielkość Boga naszego;
  (4) On Skała, dzieło Jego doskonałe, bo wszystkie drogi Jego są słuszne; On Bogiem wiernym, a nie zwodniczym, On sprawiedliwy i prawy.
  (5) Zgrzeszyły przeciw Niemu Nie-Jego-Dzieci, lecz ich zwyrodnienie, pokolenie zwichnięte, nieprawe.
  (6) Więc tak odpłacać chcesz Panu, ludu głupi, niemądry? Czy nie On twym ojcem, twym stwórcą? Wszak On cię uczynił, umocnił.
  (7) Na dawne dni sobie wspomnij. Rozważajcie lata poprzednich pokoleń. Zapytaj ojca, by ci oznajmił, i twoich starców, niech ci powiedzą.
  (8) Kiedy Najwyższy rozgraniczał narody, rozdzielał synów człowieczych, wtedy ludom granice wytyczał według liczby synów Izraela;
  (9) bo Jego lud jest własnością Pana, dziedzictwem Jego wydzielonym jest Jakub.
  (10) Na pustej ziemi go znalazł, na pustkowiu, wśród dzikiego wycia, opiekował się nim i pouczał, strzegł jak źrenicy oka.
  (11) Jak orzeł, co gniazdo swoje ożywia, nad pisklętami swoimi krąży, rozwija swe skrzydła i bierze je, na sobie samym je nosi -
  (12) tak Pan sam go prowadził, nie było z nim boga obcego.
  (13) Na wyżyny świata go wyprowadził i żywił bogactwami pola. Pozwolił mu miód wysysać ze skały i oliwę z najtwardszej opoki.
  (14) Śmietanę od krów, a mleko od owiec jeść wraz z łojem baranków, baranów, synów Baszanu, i kozłów razem z najczystszą pszenicą. Krew piłeś winogron - mocne wino.
  (15) Utył Jeszurun i wierzga - grubyś, tłusty, otyły. Boga, Stwórcę swego porzucił, zelżył Skałę, swoje ocalenie.
  (16) Bogami obcymi do zazdrości Go pobudzają i gniewają obrzydliwościami.
  (17) Złym duchom składają ofiary, nie Bogu, bogom, których oni nie znają, nowym, świeżo przybyłym - nie służyli im wasi przodkowie.
  (18) Gardzisz Skałą, co ciebie zrodziła, zapomniałeś o Bogu, który cię zrodził.
  (19) Zobaczył to Pan i wzgardził, oburzony na własnych synów i córki.
  (20) i rzekł: Odwrócę od nich oblicze, zobaczę ich koniec, gdyż są narodem niestałym, dziećmi, w których nie ma wierności.
  (21) Mnie do zazdrości pobudzili nie-bogiem, rozjątrzyli Mnie swymi czczymi bożkami; i Ja ich do zazdrości pobudzę nie-ludem, rozjątrzę ich głupim narodem.
  (22) Zapłonął żar mego gniewu, co sięga do głębin Szeolu, pożera ziemię z plonami, podwaliny gór zapala.
  (23) Zgromadzę na nich nieszczęścia, wypuszczę na nich swe strzały,
  (24) zmorzy ich głód, gorączka ich strawi i złośliwa zaraza. Wbiję w nich kły dzikich zwierząt z jadem tych, co pełzają w prochu.
  (25) Na dworze miecz będzie ich pozbawiał dzieci, a przerażenie po domach, tak młodzieńców jak panny, niemowlę ssące i starca.
  (26) I rzekłem: Ja ich wygładzę, wygubię ich pamięć u ludzi.
  (27) Alem się bał drwiny wroga, że przeciwnicy ich będą się łudzić, mówiąc: Nasza ręka przemożna, a nie Pan uczynił to wszystko.
  (28) Gdyż jest to plemię niemądre i nie mające rozwagi.
  (29) Jako roztropni zdołaliby pojąć, zważaliby na swój koniec:
  (30) Jak może jeden odpędzać tysiące, a dwóch odpierać dziesięć tysięcy? Dlatego, że ich sprzedała ich Skała, że Pan na łup ich wydał.
  (31) Bo skała ich nie jest jak nasza Skała, świadkami tego nasi wrogowie.
  (32) Bo winny ich szczep ze szczepu Sodomy lub z pól uprawnych Gomory; ich grona to grona trujące, co gorzkie mają jagody;
  (33) ich wino jest jadem smoków, gwałtowną trucizną żmijową.
  (34) Czy nie jest to u Mnie schowane, opatrzone pieczęcią w mych skarbach?
  (35) Moja jest odpłata i kara, w dniu, gdy się noga ich potknie. Nadchodzi bowiem dzień klęski, los ich gotowy, już blisko.
  (36) Bo Pan swój naród obroni, litość okaże swym sługom; gdy ujrzy, że ręka omdlała, że niewolników już nie ma ni wolnych.
  (37) I powie: A gdzież ich bogowie, opoka, do której się uciekali?
  (38) Ci, co zjadali tłuste ich żertwy i wino pili z ich płynnych ofiar? Niech wstaną i niech wam pomogą, niech staną się waszą obroną.
  (39) Patrzcie teraz, że Ja jestem, Ja jeden, i nie ma ze Mną żadnego boga. Ja zabijam i Ja sam ożywiam, Ja ranię i Ja sam uzdrawiam, że nikt z mojej ręki nie uwalnia.
  (40) Podnoszę rękę ku niebu i mówię: Tak, Ja żyję na wieki.
  (41) Gdy miecz błyszczący wyostrzę i wyrok wykona ma ręka, na swoich wrogach się pomszczę, odpłacę tym, którzy Mnie nienawidzą.
  (42) Upoję krwią moje strzały, mój miecz napasie się mięsem, krwią poległych i uprowadzonych, głowami dowódców nieprzyjacielskich.
  (43) Chwalcie, narody, lud Jego: bo On odpłaci za krew swoich sług, odda zapłatę swym wrogom, oczyści kraj swego ludu.
  Powtórzonego Prawa 32.
 • @slapek 18:44:19
  Ty się lepiej zajmij zacytowaniem fragmentu Biblii, w którym ZAPISANO nauczanie, że "grzech może odpuścić (...) wiara, że Jezus Chrystus jest okupem za grzech".
 • @Yarpen Zirgin 19:09:45
  Ja się przyjacielu zajmuje tym co mi odpowiada.
 • @slapek 19:12:22
  Nie dziwię się, że unikasz tej kwestii jak ognia, bo obaj dobrze wiemy, że czegoś takiego w Biblii NIE ZAPISANO. Szkoda, że nie stać Cię na przyznanie, iż sam to wymyśliłeś.
 • Nowe Jeruzalem Apokalipsa 21, 9-27
  Izrael idąc w stronę Jerycha, przechodzi przez Jordan. Pan rzecze im aby wzięli 12 mężów z ludu, po jednym z każdego plemienia. Każdy mąż ma wziąć kamień ze środka Jordanu i ułożyć na miejscu gdzie będą nocować . To znak i scena symboliczna .

  12 złożonych kamieni to 12 pokoleń Izraela to w końcu 12 Apostołów w Nowym Przymierzu .

  Nowe Jeruzalem składa się z 12 kamieni a mur jego ma 144 łokcie .

  Pan Jezus Chrystus - Baranek jest skałą na której zbudowana jest Świątynia z 12 kamieni.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930