Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
35 postów 856 komentarzy

Kto jest władcą tego świata?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Większość czytających zapewne na tak postawione pytanie odpowie, że Pana Bóg jest władcą tego świata - ale czy taka jest prawda?

Pan Bóg stworzył świat i świat jest Jego własnością, ale stworzenia Boże dostały wolną wole od Stwórcy i mogą czynić co tylko chcą oczywiście również muszą ponosić konsekwencję swoich wyborów.
Jedną z przykładowych konsekwencji wolnej woli był bunt szatana i niektórych aniołów przeciwko władzy Pana Boga.
Ponieważ Pan Bóg jest sprawiedliwy i uczciwy dlatego pozwolił szatanowi rządzić tymi którzy na to się zgodzą - natomiast do tych którzy nie chcą władzy szatana ma on ograniczony dostęp którego broni Duch Święty.

Szatan dostał władzę nad ziemią na określony czas. Dlatego wszystkie rządy, rożne władze podlegają w mniejszym lub większym stopniu jego władzy.
W Ewangelii Mateusza 4 mamy takie wersy które jasno mówią o tym, że to szatan ma władzę nad wszystkimi królestwami świata i może ją przekazać Chrystusowi jeżeli Jezus odda mu pokłon.
 

(8) Znowu wziął go diabeł na bardzo wysoką górę i pokazał mu wszystkie królestwa świata oraz chwałę ich. (9) I rzekł mu: To wszystko dam ci, jeśli upadniesz i złożysz mi pokłon. (10) Wtedy rzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu służyć będziesz. (11) Wtedy opuścił go diabeł, a aniołowie przystąpili i służyli mu. E Matusza 4.

(30) Już wiele nie będę mówił z wami, nadchodzi bowiem władca świata, ale nie ma on nic do mnie; (31) lecz świat musi poznać, że miłuję Ojca i że tak czynię, jak mi polecił Ojciec. Wstańcie, pójdźmy stąd. E Jana 14.

(4) Wy z Boga jesteście, dzieci, i wy ich zwyciężyliście, gdyż Ten, który jest w was, większy jest, aniżeli ten, który jest na świecie. (5) Oni są ze świata; dlatego mówią, jak świat mówi, i świat ich słucha. 1 List Jana 3.

 
Jeżeli nawet ktoś nie wierzy w Biblię a jest człowiekiem uczciwym i potrafi obserwować wydarzenia światowe to zauważy, że ten nasz świat ma więcej wspólnego z szatanem niż z Panem Bogiem.
Być może i to jeszcze co niektórych nie przekonuję dlatego pewnie niedługo na własnej skórze przyjdzie się nam zapoznać z rządami szatana bez cenzury - gdzie człowiek nie posiadający znamienia bestii ” nie będzie mógł ani kupować ani sprzedawać” nie mówiąc już o tym, że jak kto nie odda pokłon bestii to zostanie zabity co jest zapowiedziane w Apokalipsie 13.
Aktualnie szatan nie ma 100 % władzy nad wszystkimi ludźmi ponieważ ludzie wierzący w ofiarę Jezusa Chrystusa są ochraniani przez Ducha Świętego, ale jak powstanie bestia z 13 rozdziału Apokalipsy to wtedy szatan będzie miał 100 % władzy nad WSZYSTKIMI LUDŹMI przez czterdzieści dwa miesiące.

(1) I widziałem wychodzące z morza zwierzę, które miało dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jego dziesięć diademów, a na głowach jego bluźniercze imiona. (2) A zwierzę, które widziałem, było podobne do pantery, a nogi jego jak u niedźwiedzia, a paszcza jego jak paszcza lwa. I przekazał mu smok siłę swoją i tron swój, i wielką moc. (3) A jedna z głów jego była śmiertelnie raniona, lecz śmiertelna rana jego była wygojona. I cała ziemia szła w podziwie za tym zwierzęciem. (4) I oddali pokłon smokowi za to, że dał zwierzęciu moc, a także zwierzęciu oddali pokłon, mówiąc: Któż jest podobny do zwierzęcia i któż może z nim walczyć? (5) I dano mu paszczę mówiącą rzeczy wyniosłe i bluźniercze, dano mu też moc działania przez czterdzieści i dwa miesiące. (6) I otworzyło paszczę swoją, by bluźnić przeciwko Bogu, bluźnić przeciwko imieniu jego i przybytkowi jego, przeciwko tym, którzy mieszkają w niebie. (7) I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami. (8) I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity. (9) Jeśli kto ma uszy niechaj słucha. (10) Jeśli kto jest przeznaczony do niewoli, do niewoli pójdzie; jeśli kto zabija mieczem, musi sam zginąć od miecza. Tu się okaże wytrwanie i wiara świętych. (11) I widziałem inne zwierzę, wychodzące z ziemi, które miało dwa rogi podobne do baranich, i mówiło jak smok. (12) A wykonuje ono wszelką władzę pierwszego zwierzęcia na jego oczach. Ono to sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszemu zwierzęciu, którego śmiertelna rana była wygojona. (13) I czyni wielkie cuda, tak że i ogień z nieba spuszcza na ziemię na oczach ludzi. (14) I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, jakie dano mu czynić na oczach zwierzęcia, namawiając mieszkańców ziemi, by postawili posąg zwierzęciu, które ma ranę od miecza, a jednak zostało przy życiu. (15) I dano mu tchnąć ducha w posąg zwierzęcia, aby posąg zwierzęcia przemówił i sprawił, że wszyscy, którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia, zostaną zabici. (16) On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole, (17) i że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia. (18) Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć. Apokalipsa 13.

KOMENTARZE

 • x
  Pytanie tytułowe jest kierunkowe, a reszta tekstu tendencyjna.

  Pozdrawiam

  PS. Jak mówi poeta: ćwiczenie czyni mistrza. :)
 • Autor, 5*
  https://www.jw.org/finder?srcid=jwlshare&wtlocale=P&prefer=lang&pub=T-33
 • @via vitae "Bóg Jehowa jest zdecydowany"
  .


  https://www.youtube.com/watch?v=CBJ1ZhKhdCA&feature=youtu.be&t=116

  Bogimił Boguchwał
 • Jezus JEST KRÓLEM
  *★JEZUS OTRZYMAŁ CAŁĄ WŁADZĘ NA ZIEMI I W NIEBIE!*
  *★TA WŁADZA JEST SKUTECZNA WZGLĘDEM KAŻDEGO W CAŁYM WSZECHŚWIECIE... RÓWNIEŻ WZGLĘDEM LUCYFERA, SZATANA I WSZYSTKICH POZOSTAŁYCH BYTÓW ODSTĘPCZYCH KTÓRE NIE OKAZAŁY SKRUCHY PO BUNCIE I NIE PRZYJĘŁY OFIAROWANEGO IM MIŁOSIERDZIA!*
  *★OD TEGO MOMENTU; PONAD DWA TYS LAT TEMU, WSZYSTKIE ONE SĄ ZNIEWOLONE; ZOSTAŁY INTERNOWANE (To nie wymyślone przez ludzi piekło!) I NIE MOGĄ NIC CZYNIĆ!*
  *★WSZYSTKIE ONE SĄ PRZETRZYMYWANE NA SFERACH INTERNOWANIA BUNTOWNIKÓW JERUSEM.*
  *★SĄ ZNIEWOLONE, NIE MOGĄ NIC CZYNIĆ. CZEKAJĄ NA ZATWIERDZENIE WYROKU OSĄDZAJĄCEGO BUNT LUCYFERA (200 tys. lat przed Chrystusem) ORZEKAJĄCEGO ZAKOŃCZENIE ICH BYTÓW I LIKWIDACJĘ OSOBOWOŚCI.*
  *★ZDAJECIE SOBIE SPRAWĘ... SKUTKIEM CZEGO I KOGO SĄ WASZE DOBRE I ZŁE INTENCJE KTÓRE RODZĄ WASZE CZYNY?*
  *★...WASZEJ WOLNEJ WOLI; TYLKO I WYŁĄCZNIE, BRACIA I SIOSTRY.*
  *★TAK SIĘ NAM DZIEJE JAK SAMI CHCEMY ABY NAM SIĘ DZIAŁO.*
  *★CO SIEJEMY... ZAPRAWDĘ ZBIERAĆ BĘDZIEMY.*
  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930